Manicure hybrydowy na dwa tygodnie – jak przedłużyć trwałość hybrydy

Manicure hybrydowy cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kobiety w każdym wieku. Warto dowiedzieć się, jakie są sposoby na przedłużenie hybrydy.

Przedłużanie trwałości hybrydy – co warto wiedzieć?

Wiele kobiet, które dopiero zaczęły korzystać z tego rodzaju zabiegu kosmetycznego, chce wiedzieć, czy możliwe jest przedłużanie trwałości hybrydy. Warto zaznaczyć, że hybrydy wykonane prawidłowo, powinny utrzymać się 2 tygodnie. Na trwałość hybrydy wpływ ma wiele czynników w tym te, na które można wpływać samemu. Bardzo dużo zależy od techniki, z której korzysta kosmetyczka. To ona musi wiedzieć, jakiej gradacji pilniki i polerki powinna użyć, wykonując daną czynność. Doświadczona kosmetyczka wie, że przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru trzeba usunąć wszelkie pozostałości po wcześniejszym zabiegu. Bardzo ważne jest to, żeby płytka została wygładzona. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest dokładne usunięcie skórek oraz odtłuszczenie powierzchni paznokcia.

Jak dobrze przygotować manicure hybrydowy?

Odtłuszczanie powierzchni paznokcia jest bardzo ważne, ponieważ tylko wtedy możliwe jest dokładne i równomierne nałożenie lakieru. W tym celu należy użyć specjalnych preparatów, które dostępne są w renomowanych sklepach. Następnym krokiem będzie nałożenie primeru, który dodatkowo zwiększa przyczepność lakieru. Co ważne, primer ma też duży wpływ na trwałość lakieru. Warto wybrać primer wysokiej jakości, ponieważ to od niego zależy wytrzymałość całej hybrydy.
Oczywiście istnieją również inne skuteczne metody utrwalania hybrydy. Ogromny wpływ na trwałość hybrydy ma również stan płytki paznokcia. Jest to zależne od tego, jak kobieta dba o paznokcie. W przypadku paznokci zniszczonych ciężko będzie oczekiwać, że hybrydy będą wytrzymałe.

Jak przygotować paznokcie pod hybrydę?

Bardzo ważną kwestią, którą należy poruszyć, jest to, że często paznokcie nie są odpowiednio utwardzone podczas wykonania manicure. Błędy w naświetlaniu dotyczą nie tylko długości samego naświetlania, ponieważ często dochodzi do tego, że są one źle ułożone. Paznokcie, które są za krótko utwardzane, nie będą odpowiednio twarde. Oczywiście błąd może wynikać również z sytuacji odwrotnej, która polega na tym, że zbyt długie utwardzanie może skutkować kruchością nałożonej hybrydy. Warto nadmienić, że hybryda cieńsza może utrzymać się dłużej, ponieważ wtedy lakier trzyma się bardzo mocno płytki paznokcia. Warto stosować się do wszystkich tutaj opisanych wskazówek, ponieważ dzięki nim można będzie przedłużyć żywotność hybrydy.

Redakcja jakitatuaz.pl