Periodontolog – czym zajmuje się lekarz tej specjalności?

Periodontolog udziela specjalistycznych konsultacji stomatologicznych, które pozytywnie wpływają na uzębienie pacjenta. Bada przede wszystkim przyzębie.

Czym zajmuje się periodontolog?

Głównym obszarem zainteresowań periodontologa jest przyzębie, czyli aparat zawieszeniowy zęba. Badaniu podlegają więc tkanki otaczające ząb. Okazuje się, że ich kondycja wpływa na stan uzębienia, ponieważ odgrywają one bardzo ważną rolę. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona zębów przed zakażeniem, a także utrzymują zęby we właściwej pozycji. Periodontolog Warszawa bada zarówno przyzębie brzeżne, jak i okołowierzchołkowe. Po specjalistycznym, dokładnym badaniu pacjent może mieć pełny obraz stanu swojego uzębienia.

Periodontolog – Warszawa – kiedy warto go odwiedzić?

Najczęściej do pariodontologa wybierają się pacjenci, u których występuje podejrzenie chorób dziąseł oraz przyzębia. Jeżeli więc występują u Ciebie zaczerwienione dziąsła, krwawienie z nich czy inne problemy uaktywniające się przede wszystkim przy szczotkowaniu zębów, na pewno warto tego specjalistę odwiedzić, aby ulżyć sobie w cierpieniu.

Periodontolog może zaproponować leczenie miejscowe obejmujące działania zachowawcze i profilaktyczne wpływające pozytywnie na higienę zębów oraz ich zdrowie, ale także może zalecić zabieg chirurgiczny, gdy zmiany przyzębia są już bardzo zaawansowane.

Zabiegi, które może wykonać periodontolog 

Periodontolog może zdecydować się na wykonanie kilku zabiegów chirurgicznych u pacjenta. Jednym z nich jest kiretaż, który przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu kamienia nazębnego z kieszonek przyzębnych. Wykonuje się także pokrycie recesji dziąsłowych, w celu skutecznego zakrycia korzeni zębów odkrywających się w wyniku niewystarczającej higieny lub przebytych stanów zapalnych.

Periodontolog w Warszawie– gdzie szukać lekarza tej specjalności?

Osoby, które potrzebują konsultacji dentystycznej u periodontologa przede wszystkim powinny wpisać np. hasło: periodontolog Warszawa w wyszukiwarkę Google. Pojawi się wiele wyników pozwalających na zapoznanie się z ofertą lekarzy tej specjalności. Otrzymasz dodatkowo opinie pacjentów korzystających z ich usług.

Warto poczytać informacje o lekarzu, do którego planujesz się wybrać. Dzięki temu można będzie liczyć na profesjonalną opiekę medyczną, doświadczenie oraz wiedzę niezbędne przy prowadzeniu skutecznego leczenia. Specjalista wysokiej klasy zaleci właściwe postępowanie, podpowie profilaktyczne działania, aby w przyszłości uniknąć aktualnych problemów.

 

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.