Właściwa pielęgnacja włosów

Włosy dla wielu osób to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, element wyglądu. Z tego powodu mnóstwo ludzi dąży do tego, aby ich fryzura wyglądała pięknie i zdrowo. Poprawna pielęgnacja kosmyków pozwala uzyskać szybko zadowalający efekt, a jednocześnie ma również pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości. Jak właściwie dbać o włosy?

Pierwszy etap: oczyszczanie włosów

Podstawą, jeśli chodzi o pielęgnację kosmyków, jest ich oczyszczanie. Należy zaznaczyć, że włosów nie trzeba myć każdego dnia – wystarczy robić to tak często, jak dane kosmyki tego potrzebują. Oznacza to dla niektórych mycie głowy każdego dnia, ale dla większości osób co 2-3 dni. Osoby, które muszą myć głowę codziennie, powinny sięgać po szampony do włosów, które szybko się przetłuszczają. Pozostali powinni sięgnąć po rozwiązania dopasowane do rodzaju ich kosmyków. Osoby z farbowanymi włosami powinny zdecydować się na przykład na Kemon szampon do włosów farbowanych bądź rozświetlający. Z kolei ci, którzy zmagają się z puszącymi się i przesuszonymi włosami, powinni wybierać Kemon szampon do włosów suchych. Odpowiednio dobrany szampon jest niezwykle ważny w codziennej pielęgnacji. Ich działanie jest delikatne, ale bardzo skuteczne – co ważne, takie preparaty nie podrażniają skóry głowy. Ponadto nie zawierają żadnych szkodliwych substancji takich jak silikony, siarczany czy parabeny.

Drugi etap: odżywianie włosów

Po oczyszczeniu, kosmyki należy odżywić. W tym celu stosuje się różnego rodzaju odżywki. Produkty takie jak Kemon odżywka rozświetlające czy Kemon odżywka energetyzująca powinny być stosowane po spłukaniu szamponu podczas każdego mycia głowy. Oprócz tego raz na tydzień bądź dwa warto zastosować również taki produkt jak Kemon maska, która jest bombą składników odżywczych. Na bardzo zniszczone włosy warto również co jakiś czas stosować Kemon serum odbudowujące bądź Kemon serum wygładzające. Zarówno Kemon maska, odżywki, jak i serum powinny być dobrane do konkretnego typu włosów. W specjalistycznych sklepach z profesjonalnymi preparatami do włosów można znaleźć kosmetyki nawilżające, wzmacniające, regenerujące, podkreślające skręt kosmyków, wygładzające, pozwalające zachować kolor na dłużej, itd.

Stylizacja włosów? Tylko łagodna

Aby zachować dobrą kondycję włosów należy traktować je delikatnie. Oznacza to, że nie powinno się ich mocno szarpać podczas czesania. Włosy nie przepadają także za ciasnymi kokami i ostrymi spinkami. Nie lubią też wysokich temperatur, nie powinno się więc zbyt często używać prostownicy czy lokówki. Ciepło sprawia, że kosmyki stają się łamliwe, tracą miękkość i zaczynają się rozdwajać. Z tego też powodu nie powinno się używać pełnej mocy suszarki, lepiej użyć chłodnego powietrza lub pozwolić włosom wyschnąć samodzielnie. Nie powinno się również zbyt często stosować kosmetyków, które mają za zadanie utrwalić fryzurę, takich jak lakier, chyba, że wysokiej jakości produktu, takie jak Kemon lakier.

Co zrobić, żeby włosy były zdrowe i piękne?

Aby uzyskać, a następnie zachować zdrowe i piękne włosy należy systematycznie dbać o nie w poprawny sposób. Należy używać wysokiej jakości produktów, które są przystosowane do danego typu kosmyków, ale i należy unikać ciepłego powietrza do stylizacji czy rozjaśniania włosów oraz częstego używania utrwalaczy do fryzury, chyba że będą one wysokiej jakości (takie jak Kemon lakier). Skuteczne produkty wysokiej jakości do różnego rodzaju włosów najlepiej kupować na stronach producentów bądź zaufanych dystrybutorów, takich jak sklep.dayspashe.pl czy w hurtowniach z kosmetykami dla salonów fryzjerskich.

Materiał zewnętrzny

Redakcja jakitatuaz.pl