Drzewo – wzory tatuażu

Jeszcze jeden tatuaż na nadgarstek; mniej bujny i mniej poetycki niż poprzedni. Ma on jednak dalej sięgający korzeń. Jego tęgość połączona z minimalistycznym podejściem daje idealny tatuaż z drzewem dla facetów.

Ten umiarkowanie umieszczony tatuaż na tył barku kwitnie przekazem. Przedstawia słynne drzewo Bodhi, pod którego cieniem Siddhartha Gautama, znany jako Budda, osiągnął oświecenie. Zrywając kajdany Samsary, Gautama Budda, przebudzony, osiągnął kompletne wyzwolenie od, a także zrozumienie, świata.

Rozległe drzewo dębu przekazuje mądrość i wiedzę rzadko widzianą przez ludzi. Drzewo wszystko widziało, wszystko poznało, a teraz kontynuuje swój żywot na barkach tych, którzy godni są jego sekretów.Nic nie może zepsuć radości tej sceny. Linie odrzucające wszelką ostrość, kolory wlewające się na siebie nawzajem, całe te widowisko, dziejące się tuż na naszych oczach, zdaje się być w ciągłym tańcu. Cała witalność natury skondensowana jest w tym tatuażu rozciągającym się na pół pleców.

Tatuaże przedstawiające drzewo często mają zwyczaj reprezentować etap życia. Dlatego drzewa o nagich gałęziach przypominają wiek starczy, gdy życie już Ci zdążyło dowalić, czym tylko się da. Wziąwszy pod uwagę tak symboliczną perspektywę, ten tatuaż odwołuje się do odporności i dumy wieku podeszłego.Jest to męski tatuaż z drzewem fantazyjnym pokrywający całą pierś i prawy bark, zawierający poskręcany pień drzewa o kwiatach w żywych kolorach. Drabina wykręca się od pępka po szczyt drzewa, a w tle jest cudowny zachód słońca.

Ten tatuaż jest na oba przedramiona. Jedna strona zawiera czarno-biały przekrój kłody, ukazując jej misterne słoje. Otaczają ją postawne sosny i grzyby. Na drugim ramieniu jest czarno-biała sylwetka grupy sosen.

Jest to męski tatuaż z drzewem dekorujący całą górną część ramienia. Sylwetki sosen w różnych odcieniach czerni i bieli stopniowo otwierają się na ścieżkę w kształcie drzew na szczycie ramienia.Zapierające dech w piersiach kolory wykorzystano na ten tatuaż na górną część ramienia, obrazujący bujną scenę leśną z wysokimi sosnami oraz mnogością zielonego podszycia. Jest też tutaj mały strumyk kończący się małym, kaskadowym wodospadem na dole tatuażu.

Ten tatuaż z drzewem na górną część ramienia to klasyczna scena gotycka z prastarym drzewem odsłaniającym swe ciemne korzenie, sięgając do nieba. Jest tutaj cień człowieka spoczywającego pod drzewem, obserwującego stado czarnych ptaków wirujące wokół szczytu ramienia.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: