Jak wykonać sombre na czarnych włosach?

Sombre na czarnych włosach odmładza, rozświetla cerę, a także nadaje włosom objętości. Fryzura ta może być wykonana poprzez rozjaśnienie konkretnych pasm włosów i dobrze wygląda na krótkich, jak i na długich ciemnych włosach.

Czym jest sombre?

Sombre jest to rozjaśnienie włosów rozpoczynające się kilka centymetrów poniżej ich nasady. Przejście pomiędzy odcieniami musi być płynne, a włosy rozjaśnione o 2-3 tony, ponieważ będzie to wyglądało estetycznie i naturalnie. Czarne włosy najczęściej rozjaśnia się do średniego brązu, natomiast włosy brązowe rozjaśnia się do jasnego brązu lub ciemnego blondu.
Sombre pasuje każdemu, a jasne refleksy umożliwiają pozbycie się problemów związanych z ciemnymi włosami. Fryzura ta jest świetnym wyborem dla brunetek i szatynek, które chcą mieć jasne włosy. Sombre nie jest zalecane osobom, których włosy mają naturalny odcień blondu.

Jak zrobić sombre na czarnych włosach?

Sombre jest trudną koloryzacją do wykonania, dlatego najlepiej, aby zrobił to fryzjer. Można taką koloryzację wykonać także w domu, wówczas należy postępować według następujących kroków:
* rozczesać włosy,
* przygotować rozjaśniacz do włosów według instrukcji producenta umieszczonej na opakowaniu,
* rozjaśniacz nakłada się na włosy przy użyciu pędzelka lub szczoteczki do farbowania włosów. Preparat nakłada się kilka centymetrów poniżej nasady włosów i przy użyciu czystego pędzelka wyciąga się go w górę włosów. Taki zabieg umożliwi osiągnięcie naturalnego przejścia kolorów,
* Farba musi pozostać na włosach na 1/3 czasu, jaki podany jest na opakowaniu. Po upływie tego czasu należy ściągnąć farbę z 2-3 cm włosów od nasady. Kiedy minie 2/3 czasu podanego w instrukcji, wówczas powtarzamy czynność,
* następnie należy umyć włosy i zmyć rozjaśniacz, a także nałożyć na nie toner,
* ostatnim krokiem jest nałożenie na włosy maskę regenerującą i spłukanie jej letnią wodą.

Pielęgnacja sombre

Wykonanie blond sombre na czarnych włosach nie przesuszy ich tak jak pełna koloryzacja. Ale także włosy po koloryzacji sombre trzeba odpowiednio pielęgnować. Najlepiej używać kosmetyków do włosów rozjaśnianych i trzeba używać ich w sposób regularny podczas każdego mycia głowy.
Dobrym wyborem są odżywki oraz szampony do włosów farbowanych, które nawilżają włosy oraz regenerują je. Dobrze jest także stosowanie raz w tygodniu masek zawierających oliwę z oliwek.
Aby efekt na włosach utrzymywał się długi czas, należy odświeżać koloryzację co 2-3 miesiące. To pozwoli cieszyć się świeżym wyglądem włosów.

Przeczytaj więcej na maseczkidlapolski.pl

Redakcja jakitatuaz.pl