Przekonaj się, jak szybko zapuścić paznokcie

Długie i ładne paznokcie prezentują się znakomicie. Nic wiec dziwnego, że tak wiele kobiet myśli o ich zapuszczeniu. Czym innym są jednak tego rodzaju plany, a czym innym – możliwość ich zrealizowania. Czy w ogóle istnieje zatem odpowiedź na pytanie o to, jak szybko zapuścić paznokcie? Okazuje się, że wcale nie jest to aż tak trudne zadanie.

Piękne paznokcie w teorii

Naukowcy od lat interesują się paznokciami, możemy więc liczyć na szereg sprawdzonych informacji na ich temat, które z pewnością ułatwią nam ich zapuszczanie. Wiemy więc choćby to, że zdrowe paznokcie zyskują na długości w tempie 0,1 milimetra na dobę. Oznacza to, że miesięczne zapuszczanie może wydłużyć je o około 3 milimetry. Oczywiście, nie oznacza to, że mamy do czynienia z wartością odnoszącą się do wszystkich osób marzących o długich i pięknych paznokciach. Mogą one rosnąć szybciej, co jesteśmy w stanie zaobserwować przede wszystkim latem. Czy jednak oznacza to, że cierpliwość wystarczy, aby mieć długie paznokcie? Niestety, nie. Musimy liczyć się z tym, że błędy związane z ich odżywianiem prowadzą do tego, że dość szybko rozdwajają się i łamią. To właśnie dlatego wiele kobiet marzących o pięknych paznokciach rezygnuje z ich samodzielnego zapuszczania decydując się na profesjonalny makijaż hybrydowy.

Jak zwiększyć szansę na długie i piękne paznokcie?

Gdy wiemy już sporo nie tylko na temat możliwości naszych paznokci, ale również na temat związanych z nimi ograniczeń, możemy zastanowić się nad tym, jak im realnie pomóc. Okazuje się, że bardzo duży wpływ na to, jak wyglądają nasze paznokcie ma to, co jemy. Dieta powinna być bogata nie tylko w witaminy, ale również w cynk, żelazo, jod oraz beta-karoten. Jeśli zależy nam na szybkim wzroście paznokci, może sięgać także po suplementy mające w swoim składzie wszystkie wspomniane składniki. Efekty ich stosowania są wyjątkowo satysfakcjonujące, choć warto pamiętać o tym, że one same nigdy nie zastąpią zdrowej diety.
Także domowe sposoby mogą przyczynić się do tego, że paznokcie będą rosły szybciej, a tym samym samo ich zapuszczanie okaże się bardziej satysfakcjonujące niż miało to miejsce do tej pory. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o tak zwanej kuracji nocnej zakładającej nakładanie na dłonie specjalnej maseczki z witaminą E w jej składzie. Przygotowanie takiego preparatu wcale nie jest trudne. Zwykle wystarcza sięgnięcie po łyżeczkę oliwy z oliwek oraz po dwie lub trzy kapsułki z witaminą E. Preparat uzyskany w ten sposób należy nałożyć na płytkę skóry, a następnie pozostawić na niej przez całą noc.

Przeczytaj więcej na shirtcreate.pl

Redakcja jakitatuaz.pl