Pokrzywa na włosy – zastosowanie

Coraz więcej osób przekonuje się do naturalnej pielęgnacji skóry i włosów, która opiera się na użyciu produktów pochodzenia naturalnego w ich najmniej przetworzonej formie. Zioła takie jak pokrzywa odgrywają niezwykle ważną rolę w naturalnej pielęgnacji włosów. Pokrzywa zwyczajna bardzo często stanowi główny składnik szamponów, odżywek czy wcierek. Jak ta niezwykła roślina wpływa na włosy i dlaczego warto sięgać po pokrzywowe kosmetyki?

Naturalna pielęgnacja włosów

Naturalna pielęgnacja włosów polega na wyeliminowaniu wszystkich produktów zawierających silikony, SLSy, agresywne detergenty i wszelkiego rodzaju syntetyki, które wpływają na kondycję włosów w bardzo powierzchowny sposób. Naturalna pielęgnacja jest z pewnością dużo bardziej czasochłonna, ale przynosi długotrwałe efekty. Składniki odżywcze roślin, takich jak pokrzywa na włosy, docierają do głębszych struktur włosa i poprawiają jego kondycję od wewnątrz.

Pokrzywa – właściwości pielęgnacyjne

Pokrzywa zwyczajna to jedna z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych roślin leczniczych. Jej niesamowite właściwości znano już w Starożytności. Pokrzywę stosuje się przy bardzo wielu dolegliwościach, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Pokrzywa na włosy jest niezastąpionym składnikiem wielu produktów do ich naturalnej pielęgnacji. Sprawia, że włosy stają się mocne, lśniące i zdrowe.

Dlaczego warto stosować pokrzywę na włosy?

Pokrzywa na włosy działa przede wszystkim wzmacniająco. Powinny zatem sięgać po nią osoby, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Oprócz tego kosmetyki z dodatkiem pokrzywy, tak samo z resztą jak wszystkie ziołowe produkty, pomaga osobom, u których występuje obfite wydzielanie sebum powodujące przetłuszczanie się włosów. Oczywiście osoby, które zmagają się z suchością włosów także mogą korzystać z dobroczynnych właściwości pokrzywy, ale powinny pamiętać o dodatkowym nawilżeniu w postaci masek i odżywek.

Pokrzywowe kosmetyki do włosów

W drogeriach bez problemu znajdziemy kosmetyki do pielęgnacji włosów, które mają w swoim składzie pokrzywę. Oczywiście gotowe kosmetyki to duże udogodnienie, ale warto czasem poświęcić trochę czasu i przygotować produkty domowej roboty. Najpopularniejszym z nich jest płukanka pokrzywowa. Jej przygotowanie jest dziecinnie proste, tak samo jak jej użycie. Do przygotowania płukanki możemy użyć świeżej pokrzywy lub suszu kupionego w aptece. Warto pamiętać o tym, że osoby o jasnych włosach powinny być ostrożne w stosowaniu świeżej pokrzywy ponieważ może ona zabarwić włosy na zielono. Po przygotowaniu naparu należy spłukać nim włosy tuż po ich umyciu i postawić do naturalnego wyschnięcia. Oczywiście efekty nie będą natychmiastowe, ale pojawią się po około 3 miesiącach regularnego stosowania naparu.

Przeczytaj więcej na magicart.pl

Redakcja jakitatuaz.pl