Pióro – wzory tatuażu

Pośród najbardziej poszukiwanych designów męskich tatuaży są tatuaże z piórami. Popularność tego tatuażu przypisać można jego kulturalnemu symbolizmowi oraz dziedzictwu. Posiada on bogatą historię za znaczeniem każdego pióra ściśle związanym z osobowością ptaka, od którego pochodzi pióro.

Kolejnym powodem popularności tatuaży z piórami wśród facetów jest fakt, że istnieją różne designy i style z nim związane. Niektóre z tych designów są wyjątkowe i dość stylowe, czyniąc je wartymi podziwu. Te designy można też nosić na dowolnej części ciała. Dodatkowo, designy można łączyć z innymi designami tatuaży, tworząc bardzo atrakcyjny wygląd.

Znaczenie wzorów tatuaży z piórami?

Choć nie zawsze tak jest, pomysły na designy męskich tatuaży z piórami zwykle kręcą się wokół motywu mającego korzenie w rdzennej Ameryce. W rdzennej Ameryce pióra mogły symbolizować następujące;

Po pierwsze, pióra reprezentowały ducha ptaka. Ze swojej strony duch ptaka uznawany był za wielce potężnego w pomocy w oczyszczaniu ducha a także środowiska. W tym sensie, machanie piórem oznaczało intencje podnoszenia ducha, okazując przy tym wdzięczność duchowi ptaka.

Po drugie, pióra były personifikacją ducha ptaka. Na przykład, otrzymanie piór orła było znakiem bycia uhonorowanym za swą dzielność i odwagę. Pióra orła okazywały również łaskawość serca. Umożliwiało to zatem otrzymującemu pióro rozpocząć nową wędrówkę w życiu. W tym sensie, konkretny design tatuażu uznany będzie za odzwierciedlenie charakteru ptaka, z którego został zapożyczony. Większość facetów będzie zatem preferować tatuaż z piórem ptaka, z którego osobowością łatwo im się utożsamiać.

Po trzecie, pióra były postrzegane jako przekazujące wiadomości prosto ze świata duchów. W tym sensie pióra postrzegane były jako wiadomości od krewnych i bliskich przyjaciół, którzy zmarli, a ich duchy były w świecie duchów.

Znaczenia w innych kulturach

W kulturze egipskiej, pióra kojarzony były z bogami nieba. Dlatego osoba wierząca w świętość może wybrać tatuaż z piórem ptaka o charakterze świętości. Dodatkowo pióra były również uznawane za symbol dobrych snów, więc można mieć tatuaż wiążący się z tym przekonaniem.

Dla niektórych chrześcijan, pióra symbolizowały cnotę. Znajdziesz zatem nieco designów tatuaży z piórami noszonych, by przedstawić cnotę.

W wielu kulturach na całym świecie pióra stosowane były jako symbole statusu społecznego. Można zatem wybrać design pióra symbolizujący, że należy się do klasy wyższej. Tatuaże z piórami utożsamiane są również z procesem myślowym i wyższym intelektem. Ten tok myślenia bierze się z faktu, że pióra pochodzą od ptaków, a ptaki mają związek z niebem.

Zawsze należy się upewnić, że przemyślało się wszystkie możliwe designy i implikacje przed zrobieniem sobie tatuażu z piórem. To ze względu na fakt, że istnieją różnorodne opcje do wyboru, każda ze swoim własnym znaczeniem kulturowym.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Wykonany ciemno czarnym tuszem, ten tatuaż z piórem jest śmiały i promienny na tle skóry. To dbałość o drobne szczegóły naprawdę ożywia ten tatuaż, lecz zakręcone promienie i trzy plamki atramentu na dole doprawdy nadają dziełu artystyczny nastrój.

Świetne położenie dla tego prostego kawałka, idealnie pasującego na wnętrzu ramienia, ten tatuaż mimo małego opakowania cechuje wspaniały artyzm i genialne tuszowanie. Wykonany w miękkiej czerni, szarości i bieli, ten tatuaż jest uosobieniem eleganckiej prostoty.

Z idealnym designem, idealnym położeniem i idealnym doborem koloru i tuszu, ten tatuaż za ucho z piórem to świetny przykład klasycznego zastosowaniu obrazu pióra w tatuażu. Grube linie, Kontrast ciemnych i jasnych kolorów oraz ekstremalne cieniowanie naprawdę uwypuklają ten design tatuażu z piórem.Ten łączony projekt na oba przedramienia naprawdę użycza się obrazom zarówno pióra jak i strzały. Te ikoniczne designy, rysowane i tuszowane w klasycznym stylu czarno-białym, tworzą dzieło mówiące o dziedzictwie, tradycjach i sile noszącego.

Jeden z bardziej złożonych pomysłów na tatuaż z piórem, ten pełen rękaw wykorzystuje czarny i biały tusz równoważone niebieskim podkreśleniem by innowacyjnie nadać dziełu skrzydlaty wygląd noszącego. Zagięcia i designy wielu piór doprawdy łączą te skomplikowane dzieło w całość.Kolejny przykład tatuażu z piórem nadającego noszącemu skrzydlaty wygląd, ten pół-rękaw jest nieco mniej śmiały niż nasz ostatni kawałek ze skrzydłami, lecz miękkość cieniowania oraz tuszu jest tym, co czyni ten tatuaż tak zapierającym dech w piersiach. Wykonany szarością i bielą z nutą czerwieni, ten tatuaż używa artystycznej magii by stworzyć wizualnie oszałamiające dzieło.

Te oddzielne tatuaże z piórem tuszowane czernią i szarością dają poczucie równowagi i złączenia dzięki identycznemu obrazowi pióra na obydwu zewnętrznych przedramionach noszącego. Design zagina się idealnie w stronę wnętrza ramienia i dobrze pasuje w dostępnej przestrzeni, co jest ważne podczas wyboru pomysłu na tatuaż.

Kolejny świetny przykład klasycznych dwóch piór na obu ramionach, te dzieło jest nieco bardziej zdefiniowane i szczegółowe niż ostatnia praca, z zagiętymi promieniami zewnętrznymi piór nadającymi tatuażowi artystycznej i kreatywnej aury.Ten innowacyjny design pióra wykorzystuje podstawową strukturę tradycyjnego przedstawienia piór w tatuażu jako podstawę, tworząc coś zupełnie wyjątkowego i nowego. W majestatycznie błękitnym i purpurowym tuszu prosty dobór wzoru i designu tego tatuażu naprawdę tworzy wizualnie ponętne dzieło.

Wykonany w wysokiej jakości, oszałamiających detalach przy użyciu głębokiej czerni i szarości z białymi inkrustacjami i notą czerwieni, te niezwykłe dzieło z dwoma piórami wykorzystuje klasyczny obraz tatuażu, po czym redefiniuje go jako unikatowe i indywidualne dzieło artysty.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: