Skorpion – wzory tatuażu

W świecie tatuaży skorpion jest popularnym zwierzęciem używanym do wzorów. Każdy posiadacz takiego tatuażu przypisuje mu indywidualne znaczenie. Niemniej jednak, niektórzy chcą mieć tatuaż wyłącznie dlatego, że jest formą sztuki. Istnieje wiele tatuaży ze skorpionem dla mężczyzn, które różnią się wzornictwem, stylem i symboliką.

Znaczenie tatuaży ze skorpionem

Mimo że wzory te różnią się od siebie, ich znaczenie jest zwykle podobne. Jednym z możliwych znaczeń jest przemiana, ponieważ skorpion rozwija się w fazach. Niektórzy ludzie wierzą, że skorpiony nigdy nie umierają, a odnawiają swoją energię w fazach. Znaczy to, że skorpion nie umiera. W takim wypadku, taki tatuaż może też symbolizować wolność.

Naturalny styl życia skorpionów zmusza ich, aby byli mistrzami przetrwania. Może to także symbolizować przetrwanie i wytrzymałość. Takie tatuaże mogą mieć też inne znaczenia, takie jak pasja, walka, ochrona, wytrwałość, śmierć, lojalność, zło, strategia, obronność i wytrzymałość.

Większość znaczeń tatuaży ze skorpionem bierze się z ich stylu życia i warunków, w jakich one żyją, czyli pustyni.

Dlaczego takie tatuaże są popularne wśród mężczyzn?

Tatuaże ze skorpionem są dobre zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Niemniej jednak, są bardziej popularne wśród mężczyzn. Są różne powody, dlaczego tak jest. Głównym powodem jest to, że mężczyźni bardziej cenią sobie waleczność skorpionów, jest dla nich autorytetem. Starożytni Egipcjanie wierzyli, że skorpion jest obrońcą. Naturalnie mężczyzna ma obowiązek chronić i bronić kobiet i właśnie dlatego wielu mężczyzn tatuuje sobie skorpiony. Istnieje wiele różnych wzorów ze skorpionami i ich znaczenie zwykle się nieco różni.

Co one reprezentują?

Ponieważ wzór, styl i szczegóły tatuaży ze skorpionami są różne, reprezentują też różne cechy. W większości przypadków, cechy tych tatuaży determinują o jego znaczeniu. W niektórych społecznościach skorpion symbolizuje słońce, przez swoje cechy takie jak skupienie, witalność, energia, promienność i przejrzystość.

Może symbolizować też znak zodiaku – Skorpiona. Zwykle ludzie, którzy mają taki tatuaż dodają do niego swoją datę urodzin. W niektórych kulturach, np. u Majów, skorpion symbolizuje operację. To dlatego, że skorpion przed zabiciem swojej ofiary paraliżuje ją. Niektóre religie utożsamiają skorpiona ze złem.

W starożytnym Egipcie skorpion symbolizował ochronę. Pochodzi to od starożytnej bogini z mitologii egipskiej – Izydy, która używała wielu skorpionów, aby jej chroniły, kiedy szukała ciała swojego kochanka. Skorpiony mogą też symbolizować walkę. Skorpion dobrze walczy, bo jest szybki i jego atak jest zwykle zabójczy.

Różne kultury i religie inaczej postrzegają symbol skorpiona, więc warto się dowiedzieć o nich i wiedzieć, jakie znaczenie chce się przypisać swojemu tatuażowi przed jego zrobieniem. Upewnij się, że wybierasz dobre detale i kolory i zainspiruj się poniższymi propozycjami.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Piękny wzór ze skorpionem wytatuowany po boku ciała. Jego wszystkie części wydają się być ostre. Słowo Scorpio zostało wytatuowane niebieskimi literami obok konturu zwierzęcia.

Jak często widzisz skorpiona w pełni kolorowego? Wizerunek tego stawonoga jest silny, ale dopełniony pięknymi akwarelowymi tuszami we wszystkich kolorach, przez co tatuaż jest niezwykle unikalny i atrakcyjny.

Ten tatuaż jest niesamowicie ciekawy przez intensywne odcienie czerni i efekt błysku. Stawonóg leży na górze lewej piersi. Tatuaż zawiera też jego cień.

Skorpion owinięty banerem z cytatem jest narysowany bardzo szczegółowo. Każda część jego ciała i segment są dokładnie wyrysowane i wypełnione pięknymi odcieniami czerni.

Ten prosty, ale piękny skorpion wygląda jak wyciągnięty z kreskówki dzięki swoim idealnym liniom i kształtom. Kombinacja czerni i bieli, mała głowa i długie nogi dają niesamowity efekt.

Ten skorpion jest gotowy do ataku. Jego ostre szczypce szukają tylko skóry i świeżej krwi. Osiem nóg robi niesamowite wrażenie, całe jego ciało jest szczegółowo narysowane, razem z zakrzywionym ogonem.

Ten skorpion jest cały ostry, aż od końców szczypców aż po żądło, a jego nogi są długie i cienkie. To zwierzę zostało narysowane z ogromną dbałością o szczegóły, przez co wygląda fantastycznie.

Dwie pary szczypców, osiem nóg, głowa, tułów i ogon – oto ciało skorpiona. Każdy segment jest dokładnie zilustrowany na skórze, a oczy tego stawonoga patrzą prosto na Ciebie.

Ten tatuaż ze skorpionem w stylu tribal to prawdziwe dzieło sztuki. Linie i zakrzywienia idealnie odwzorowują zarys tego stawonoga, od szczypców aż po ogon.

Ten duży wizerunek skorpiona przykrywa całe plecy i wygląda trójwymiarowo i realistycznie. Szczypce są ogromne, a nogi wydają się stać na skórze tego człowieka. Ogon zawija się na barku obok szyi.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: