Tribal – wzory tatuażu

Tribale mają swoje korzenie w starożytnych tradycjach i kulturach. Stawały się jednak coraz bardziej popularne współcześnie dzięki swojemu stylowemu wyglądowi i wzorom wiązanym z siłą i mocą. Ze swoimi śmiałymi, splatającymi się wzorami, tribale z pewnością przyciągają uwagę. W większości odrodzenie się zainteresowania tribalami można przypisywać młodym ludziom z tak zwanego Pokolenia X w latach 80. i 90., pochodzących rodzimie z różnych kultur na świecie. W rezultacie włączyli także różne elementy tychże kultur, takie jak modyfikacje ciała (zaliczyć tu można noszenie kolczyków jak i robienie tatuaży) do ich życia.

Pochodzenie i znaczenie tribali

Tradycja tatuowania tribali sięga tysięcy lat wstecz. Nawet inne wzory tatuaży popularne obecnie opierają się na niektórych aspektach wyglądu tribali. Tatuaże były rozróżniane między plemionami lub grupami kulturowymi na konkretnych obszarach. Niemniej jednak ze wszystkich rdzennych kultur, Polinezyjczycy, mieszkańcy Samoa i Maorysi są dzisiaj najbardziej związani z tribalami. Nawet słowo „tatuaż” pochodzi od „tatau”, polinezyjskiego wyrażenia, które można przetłumaczyć jako „znakować coś”.

Inne kultury antyczne, które mają wpływ na obecną sztukę tatuażu to Majowie, Aztekowie, Egipcjanie, Aborygeni, Chińczycy i Japończycy. W starożytności tworzono tatuaże przy użyciu czarnego tuszu i wydrążonych igieł z naturalnych materiałów, np. z kości, z bambusa, z kolców jeżozwierza. Tym niemniej w niektórych kulturach do robienia tribali używany był także żółty lub czerwony barwnik.

W większości tych kultur, tatuaże identyfikowały członków poszczególnych plemion i ich status społeczny. Tatuaże były także używane do odprawiania rytuałów religijnych i medycznych. Kształty i postaci zawarte w tribalach przedstawiały zwierzęta, naturę i aspekty plemiennego życia. Inne ich użycie to opowiedzenie całej historii przy użyciu różnych elementów dizajnu. Wojownicy wykorzystywali zwierzęta i naturę w swoich wzorach by pokazać swoją siłę i zdolności walki.

Wzory i umiejscowienie

Współczesne tribale próbują zazębić tradycyjne wzory z nowoczesnymi obrazami. Zamiast symboli osiągnięć i statusu społecznego, dzisiejsze tribale symbolizują artystyczną ekspresję tego, kto je ma. Tatuaże są umieszczane na rękach, nogach i w okolicach brzucha u silnie zbudowanych mężczyzn.

Tribale najczęściej cechuje występowanie grubych, czarnych linii. Można stworzyć prosty lub złożony wzór, zależy to od twoich indywidualnych preferencji. Możesz użyć wielu kolorów by przedstawić różne obrazki jak np. gwiazdy, chińskie postaci, wróżki, anioły, motyle. Jeśli chodzi o tribale, granicą jest tylko twoja wyobraźnia. Inną zaletą tribali jest to, że na ich zrobienie potrzeba dużo tuszu, w związku z tym rzadko bledną. Dodatkowo wyglądają oszałamiająco gdy są na dużym obszarze ciała, szczególnie na nogach i rękach. Powód to grube linie używane w większości wzorów. Takie tatuaże wyglądają świetnie nawet na ciemniejszej skórze.

Jeśli chcesz mieć tribala, wiedz, że nie musi on przebiegać od ramion do nadgarstka albo od uda do kostki. Tatuażysta może zakończyć na nadgarstku albo nawet w połowie między łokciem a nadgarstkiem. Ewentualnie możesz mieć go od ramienia do klatki piersiowej.

Zanim wytatuujesz sobie tribala, ważne jest by pomyśleć uważnie do czego się zobowiązujesz. To przez ciemność, grube linie i to, że ciężko jest je usunąć w porównaniu do innych stylów. Naucz się jak najwięcej o różnych wzorach i ich znaczeniu. To pozwoli ci wybrać ten jeden, który będzie najbardziej odpowiedni dla ciebie.

Zobacz najlepsze wzory tatuażu:

Ten chłopak ma klasyczny tribal, który wygląda wspaniale na jego ramieniu. Tatuaż pokrywa górną część ręki i rozszerza się na prawe ramię oraz okolice klatki piersiowej. Widać także fajnie efekt 3D.

Nie łatwo zauważyć tatuaż na ramieniu tego faceta. Po pierwsze, możesz pomyśleć, że jest to część ubrania, która zakrywa ramię. Ten wzór sprawia, że tatuaż jest bardzo atrakcyjny. Nawet jeśli nie jest bardzo egzotyczny, nadal wygląda super.

Można pomyśleć, że ten tatuaż jest częścią koszulki tego kolesia i najprawdopodobniej właśnie dlatego sobie taki zrobił. Niezależnie od jego motywu, to jeden z najbardziej atrakcyjnych tribali u mężczyzn.

Klasa tego tatuażu tkwi w efekcie 3D i błyszczenia. Wzór może być trudny do zrozumienia, ale na pewno jest bardzo atrakcyjny. Umięśnione ramię faceta sprawia, że jest mega stylowy.

Mimo, że koleś ma wielkie bicepsy, cała uwaga skupia się na tatuażu. Wzór tego tribala biegnie dookoła górnej części ramienia, wychodząc w kierunku barku oraz częściowo w kierunku łokcia. Może to mieć ukryte znaczenie albo facet po prostu docenia sztukę.

Ten przedstawia plemienny wzór, który obejmuje lewą pierś chłopaka i rozciąga się na jego ramię. Pokrywa także jego biceps, dodając stylu. Użyto odważnie tuszu, ma efekt błyszczenia by wykończyć wygląd tatuażu.

Są tribale mające podstawowy wzór, ale do tego ukryte znaczenie. Tu mamy stylowy wzór, niełatwy do zrozumienia, ale miły dla oka. Przy takim niejednoznacznym wzorze, tatuaż mógł mieć określoną symbolikę.

Choćby nie wiem jakim mięśniakiem ten facet się wydawał, jest on także miłośnikiem eleganckich tatuaży z symboliką. Obszar jego klatki piersiowej i prawie ramię są pokryte wzorami tribali. Zastosowany wzór jest unikalny i całkiem atrakcyjny.

Tutaj chłopak ma fajny wzór tribala, który zaczyna się od mięśni ramion i ciągnie się aż do łokcia. Elegancja tego tatuażu jest jedyna w swoim rodzaju i może nieść szczególne znaczenie.

Nie wiadomo do końca czy to zasługa tatuażysty, czy wytatuowanego tym eleganckim wzorem. W sumie koleś wygląda z nim niesamowicie. Wzór jest perfekcyjnie nałożony i elegancko obejmuje górę ramienia i jego dolną część.

Więcej wzorów tatuaży na kolejnej stronie: