Tatuaż na kręgosłupie

0
232

Tatuaże na plecach dla mężczyzn są piękne, dosłownie są dziełami sztuki. Jest to idealne miejsce, przy kręgosłupie ciała. Tatuaże na plecach mogą być bardzo dramatyczne i pokazywać to, co ukryte (kości, mięśnie) lub być miejscem twórczości artystycznej. Czy jest lepsze miejsce dla węża, smoka lub wielkiego drzewa?

Dlaczego tatuaże na kręgosłupie są popularne?

Wytatuowane plecy mogą pokazać piękne mięśnie wzbogacone sztuką, strzałami, celtyckimi wzorami itp. To miejsce jest świetne też dla napisów, zwłaszcza w arabskich lub azjatyckich językach. Wzory biologiczne również pasują, zwłaszcza pokazujące średniowieczne wyobrażenie czaszki.

Fazy księżyca są jednym z najfajniejszych wzorów, który może być wytatuowany na plecach mężczyzny. Symbolizują cykliczność natury i czas i pokazują stałość życia. Starożytne chińskie symbole, które mogą być użyte to smoki (symbol mocy), symbol yin yang (pokazuje konieczność balansu w życiu) i elegancki symbol długowieczności z pięcioma „fortunami” (bogactwo, zdrowie, długowieczność, miłość i cnota).

Plecy są też miejscem na wiadomości w formie liczb rzymskich lub pełnych znaczenia zdań, które wpływają na wyobraźnię. Jeśli dla danej osoby ważna jest muzyka, może wytatuować słuchawki z wychodzącymi słowami piosenki lub wyznaniem miłości.

Co znaczą tatuaże na kręgosłupie?

Symbole natury i żywiołów (ziemia, wiatr, ogień, woda) mogą nadać życia tatuażowi na plecach. Ogień symbolizuje zmianę i moc oczyszczenia. Woda ma moc czyszczenia i powietrze jest kojarzone z wiedzą, inteligencją i myśleniem. Ziemia symbolizuje bogactwo. W połączeniu, te cztery żywioły tworzą wielką siłę i energię, której potrzeba do życia.

W rdzennej Amerykańskiej kulturze łapacz snów jest popularnym symbolem ochrony przed złymi duchami, które pojawiają się w snach, było dawniej używane przez dzieci. Ten wzór tatuażu w kulturze amerykańskiej zawiera często też ptaki i gady. Obecnie orły i pióra są popularnymi tatuażami dla mężczyzn w Ameryce.

Symbole religijne na plecach również są popularne. Chrześcijański krzyż, często z wzorami celtyckimi, ukazuje silną wiarę mężczyzny. Niektórzy do tatuaży z krzyżem dodają podpisy, inni wizerunek Chrystusa. Ryba jest kolejnym tatuażem z symbolem Chrześcijańskim, który często jest łączony z greckim słowem ryba (ICHTUS) w symbolu ryby, a czasem można podziwiać cytat z Biblii, w którym Chrystus powoływał apostołów na rybaków ludzi.

Tatuaż na plecach może być też śmieszny, może być na przykład zamkiem błyskawicznym, rękami otwierającymi się na obrazku rdzenia kręgowego lub kimś albo czymś próbującym uciec z pleców.

Oczywiście, wiedząc jaki tatuaż spodobałby się noszącemu, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie tatuaż powinien się zaczynać i kończyć. Często zaczynają się u dołu szyi i idą aż do kości ogonowej, tworząc wielkie płótno dla tatuatora. Czasem tatuaż jest na górnej części pleców i ramionach. Jakikolwiek tatuaż jest pożądany, plecy są na niego świetnym miejscem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here