Odważny kolor włosów

Odważne kolory włosów są na topie

Odpowiedni kolor włosów pozwala nie tylko na wyrażenie osobowości, ale także podkreślenie mocnych punktów twarzy. Wiele farb do włosów proponuje nietypowe barwy, takie jak odcienie siwe, krwisto czerwone, a nawet przechodzące w kolor niebieski. Bez cienia wątpliwości kolory niekonwencjonalne wymagają nieco odwagi, ale często sprawdzają się, dodając uroku i uwydatniając choćby kolor oczu.

Włosy spójne ze stylem

Bardzo często kolor włosów doskonale podkreśla aktualnie noszoną garderobę. Przykładowo, osoba w blond włosach ubrana na czarno, sprawia wrażenie przyjemnego dla oka kolorystycznego kontrastu. W drugą stronę może to zadziałać w przypadku osoby o ciemnych włosach, odzianej w jasne ubrania. Odważny kolor na włosach pozwala nie tylko zachować ten kontrast, ale również dodać nutkę szaleństwa na głowie. Zachowując skrajne różnice kolorystyczne, można nosić siwe włosy, które równie ciekawie będą kontrastowały z czarnymi ubraniami, ale będą dużo bardziej nietypowe od standardowego, naturalnego blondu. Z kolei alternatywą dla włosów ciemnych, może być kolor ciemnego granatu, który dalece odbiega choćby od bieli, ale jest bardziej oryginalny niż standardowa czerń.

Nietypowa koloryzacja pozwala nie tylko na spójność z garderobą, ale również drobne odchylenie od naturalnych barw włosów.

Włosy podkreśleniem oczu

Kolor oczu i włosów mają istotny wpływ na ogólną atrakcyjność. Dobór obu barw opierać się może nie tylko na kontraście, ale też na bliźniaczych kolorach. Niezwykle jasne, niebieskie oczy, doskonale będą się komponować zarówno z włosami kruczoczarnymi, jak i z jasnym blondem. To samo tyczy się oczu ciemniejszych, przykładowo brązowych. Odważny kolor na włosach umożliwia pełne pokrycie z kolorem tęczówki.

Niebieska koloryzacja może przynieść bardzo ciekawy efekt w przypadku osoby z błękitnymi oczami. Podobieństwo barw jest oczywiste i sama wizualizacja w myślach pozwala stwierdzić, że tak odważne połączenie może się podobać. Nietypowe kolory można jednak dobrać również w nieco inny sposób. Kolor ciemnego granatu względem błękitnych oczu wciąż będzie zapewniać przyjemny kontrast, jednocześnie delikatnie nawiązując do koloru tęczówki. Nietypowe barwy pozwalają na podkreślenie koloru oczu i jego silne uwydatnienie, co przekłada się pozytywnie na ogólny efekt wizualny.

Nasycenie koloru

Odważna koloryzacja nie musi być wcale wyjątkowo radykalna. Faktem jest, że kolory dalece odbiegające od naturalnie występujących, przykładowo zielony, wymagają nieco odwagi i pewności siebie. Istnieją jednak farby, które mieszczą się w spektrum naturalnych kolorów, ale są bardziej wyraziste. Idealnym przykładem jest czerwień.

Użycie wyraziście czerwonej farby na rudych włosach pozwala nieco wyróżnić się z tłumu, zachowując jednocześnie spójność z dotychczasową barwą włosów. Podobna sytuacja zachodzi w przypadku blond włosów przefarbowanych na kolor niemalże zbliżony do bieli. W ten sposób osoba decydująca się na koloryzację może uniknąć radykalnej przemiany i cieszyć się włosami wyróżniającymi się na tle klasycznych naturalnych kolorów.

Redakcja jakitatuaz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.