Jak samemu przyciąć grzywkę?

Samodzielne przycięcie grzywki — czy to trudne?

Zdobądź ostrą parę nożyczek. Możesz kupić nożyczki przeznaczone do strzyżenia włosów w sklepie z kosmetykami. Nie używaj po prostu nożyczek papierowych lub do paznokci – są zbyt tępe dla twoich włosów i efekt pracy cię nie zadowoli.
Zdecyduj, jak krótko zamierzasz przycinać. Dokonaj ostrożnego oszacowania, jak szeroka i ja długa ma być twoja grzywka. Pamiętaj, że zawsze możesz przyciąć więcej, ale odrastanie włosów, których nie chciałeś obcinać, trwa dużo dłużej.
Odciągnij resztę włosów. Zabezpiecz włosy bez grzywki, aby były z dala od twarzy i poza strefą zagrożenia. W razie potrzeby użyj grzebienia, aby oderwać grzywkę od reszty włosów.

Jak samemu przyciąć grzywkę?

Zmocz grzywkę. Zmocz włosy odrobiną wody lub użyj butelki z rozpylaczem. Łatwiej będą obciąć włosy, jeśli będą wilgotne, a po wyschnięciu włosów możesz wykonać ostateczne poprawki.
Zmierz, gdzie chcesz wyciąć. Chwyć część włosów między palcem wskazującym a środkowym palcem. Przeciągnij palce w dół, aby spoczywały tuż nad miejscem, w którym chcesz wykonać cięcie.
Przytnij włosy pod palcami. Przyłóż nożyczki blisko palców (tak, aby były prawie równoległe) i tnij powoli. Palce (i włosy, które trzymają) powinny pozostać stabilne, gdy obcięte włosy opadną.
Upewnij się, że obie strony się zgadzają. Jeśli chcesz, aby Twoja grzywka była taka sama na całej długości, upewnij się, że pasma pasują do siebie.

Ważne elementy:


• Z każdej strony chwyć pasmo między kciukiem a palcem wskazującym każdej ręki. Powoli opuść palce w tym samym tempie.
• Jeśli jednej ręce zabraknie włosów przed drugą, musisz nieco przyciąć, aby dopasować do boków.
• Rób to, dopóki nie upewnisz się, że długości są równe.
Jeśli chcesz, aby twoja grzywka układała się na bok, przeczesz ją w kierunku, w którym chcesz by się układała.
• Lekko przechyl głowę do przodu, aby grzywka opadła z twarzy. Ustaw nożyczki w kierunku, w którym chcesz skierować grzywkę.
• Ustaw nożyczki w miejscu, w którym chcesz najkrótszą część grzywki. W przypadku cięć bocznych będą się one wydłużać wraz z upływem czasu. Z tego powodu skieruj nożyczki lekko w dół.
• Wykonuj krótkie, małe cięcia w grzywce. Długości powinny być nieco nierówne, ale nie nadmiernie. Celuj w odcinki o szerokości około 12 mm.
• Kiedy twoja grzywka wyschnie, dotknij jej. Potrząśnij trochę włosami i sprawdź, czy jesteś zadowolony z tego, gdzie spada. W razie potrzeby wykonaj więcej elementów.

Zobacz więcej podobnych artykułów na kobiecyzywiol.pl

Redakcja jakitatuaz.pl