Jakie akcesoria do manicure są niezbędne by wykonywać go profesjonalnie?

Jakie są niezbędne narzędzia do manicure?

Piękne paznokcie i zadbane dłonie to atrybut kobiecości. Właśnie dlatego tyle pań interesuje się manicure i regularnie go robi. Warto, więc przyjrzeć się akcesoriom, które mogą być pomocne do jego wykonania. Jaki sprzęt trzeba mieć, żeby dbać o paznokcie jak prawdziwy profesjonalista?

Bloczek polerski

To niewielki styropianowy bloczek, który z każdej strony ma powierzchnię ścierną o innej gradacji. Używa się go po to, by wyrównać płytkę paznokcia i nadać jej kształt. Przy okazji jest na tyle miękki, że nie niszczy samych paznokci. Kolejnym atutem bloczków jest to, że jak na akcesoria do manicure mają niską cenę. Z tego też powodu traktuje się je jako jednorazowe. W niektórych salonach kosmetycznych używany bloczek wrzuca się do koperty lub woreczka opisanego nazwiskiem klientki. Jest to podyktowane oszczędnością i chęcią produkowania mniejszych ilości odpadów. Równocześnie stwarza to możliwość do rozwoju drobnoustrojów. Lepszą praktyką jest utylizacja bloczka bezpośrednio po użyciu.

Frezarka do paznokci

Frezarka do paznokci to niewielkie urządzenie, które pomoże Ci w pracy. Da sobie radę wszędzie tam, gdzie nie będziesz mogła poradzić sobie zwykłym pilnikiem i bloczkiem. Frezarkę możesz usunąć hybrydy oraz skórki. Możesz nadać paznokciom nowy kształt. Frezarka to narzędzie wielofunkcyjne. W zależności od tego, jaki frez umieścisz w głowicy możesz użyć jej jako: pilniczek, tarkę, cążki lub polerkę. Co ważne, to urządzenie jest małe i lekkie. Możesz wozić je ze sobą. Frezarki nadają się nie tylko do użytku salonowego, ale również do domowego.

Lampa UV

Wiele lakierów i żeli do paznokci wymaga promieniowania ultrafioletowego do utwardzenia ich powierzchni. Lampy te nie są zbyt drogie, ale warto stawiać na ich jakość. Najlepiej jest mieć dwie lampy, bo wtedy można bez problemu korzystać z nich obiema dłońmi. Nie ma potrzeby wyginania się do lampy. Jeśli prowadzisz usługi mobilne to szukaj lamp, które są dostosowane do tego, by je przewozić lub pomyśl o torbie albo kuferku, w które będziesz mogła je spakować. Same lampy nie są ciężkie, więc ich transport nie powinien być problemem.

Właściwe lakiery

Trzeba tutaj podkreślić, że najważniejszymi akcesoriami do manicure są lakiery do paznokci. To od ich jakości i trwałości w dużej mierze zależy to czy stylizacja się uda i jak długo się utrzyma. Jeśli zależy Ci na jakości wykonywanych usług, to nie możesz oszczędzać na produktach. To bardzo krótkofalowe myślenie. Może wydasz na lakier hybrydowy 5 złotych zamiast 50, ale klientki nie będą zadowolone z manicure i więcej do Ciebie nie wrócą. Mogą też przy okazji zniechęcać do Ciebie inne, potencjalne klientki. Pamiętaj, że każda wykonana przez Ciebie praca jest Twoją małą wizytówką. Nie pozwól by była ona brzydka. Lakiery i preparaty kupują od sprawdzonych producentów i renomowanych firm. Unikaj podróbek, które mogą powodować uczulenia i szybko odpadają od płytki paznokcia. Dbaj o bezpieczeństwo i zadowolenie klientek, a one z uśmiechem będą do Ciebie wracały.

Zobacz także CO UBRAĆ NA SYLWESTRA: INSPIRUJĄCE PROPOZYCJE STYLIZACJI NA WYJĄTKOWĄ NOC

Redakcja jakitatuaz.pl