Niedoskonałości- Jak je ukryć

Świat kosmetyków obfituje w produkty, które pomagają w walce z niedoskonałościami skórnymi takimi jak zaczerwienienia czy trądzik. Producenci doskonale rozumieją zapotrzebowanie rynkowe na walkę z wstydliwymi problemami, więc wychodzą na przeciw oczekiwaniom, oferując nie tylko środki zwalczające problem raz na zawsze, ale także produkty maskujące. Jak ukryć niedoskonałości skórne? Jakiego rodzaju produktów warto używać? Te pytania zadaje wiele osób, warto więc pochylić się nad problemem.

Produkty maskujące

Walka z trądzikiem czy zaczerwienioną skórą to proces długotrwały. Nie istnieją produkty, które z dnia na dzień pomogą zwalczyć problem. Oczywiście w miarę trwania kuracji danym produktem, skóra staje się coraz czystsza, jednakże zanim nastąpi widoczna poprawa, warto używać środków maskujących. Na rynku istnieje kilka ciekawych propozycji.

Korektory matujące są niezwykle skuteczne w maskowaniu trądziku. Jest to podkład w postaci kredki, który pozwala na punktowe ukrycie niedoskonałości. Szeroka paleta barw korektorów umożliwia dobranie odpowiedniego koloru do skóry, dzięki czemu nie będzie on widoczny. Dobry środek maskujący powinien przede wszystkim zlewać się ze skórą, która go otacza. Szeroki wybór korektorów umożliwia spełnienie tego warunku. Ponadto punktowe zastosowanie korektora nie zakrywa dużej ilości porów, dzięki czemu skóra może oddychać.

W przypadku rozległych niedoskonałości skórnych, jak choćby plamy, korektor wydaje się być nieefektywny. W takich przypadkach należy rozejrzeć się za produktami umożliwiającymi pokrycie większego obszaru skóry.

Kolejnym środkiem ukrywającym niedoskonałości są wszelkiego rodzaju podkłady. Doskonale radzą one sobie z zaczerwienioną skórą z uwagi na możliwość maskowania większego obszaru skóry. Podkłady matujące, podobnie jak korektory, dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, zatem każdy konsument może dobrać odpowiedni kolor dla swojej skóry. Minusem podkładów jest zatykanie sporej ilości porów skórnych. W przypadku długotrwałego stosowania może to powodować podrażnienie skóry, a co za tym idzie, silniejsze zaczerwienienia.

Ciekawą alternatywą zarówno dla podkładów jak i korektorów są pudry maskujące. Można powiedzieć, iż łączą one cechy zarówno jednych jak i drugich środków do ukrywania niedoskonałości. Mogą one pokrywać większy obszar skóry, jednocześnie ich konsystencja pozwala skórze oddychać dzięki czemu nie powodują tak silnych zaczerwienień przy długotrwałym stosowaniu. Ich wadą jest natomiast mniejsza trwałość na powierzchni skóry względem korektorów czy podkładów.

Odpowiedni dobór produktu

To, jaki produkt zastosować na niedoskonałości skórne, zależy od rodzaju problemu. W przypadku delikatnego, punktowego trądziku, można skłonić się do wyboru korektora maskującego. Cyklicznie pojawiające się zaczerwienienia można zamaskować podkładem matującym, zaś długotrwałe, nie znikające bezpieczniej potraktować pudrem maskującym. Korzystając z takich produktów trzeba mieć na uwadze zdrowie skóry. W przypadku silnych problemów należy, oprócz środków maskujących, korzystać z produktów do zwalczania przyczyn niedoskonałości. Najlepiej skonsultować wybór odpowiednich środków z lekarzem dermatologiem.

Redakcja jakitatuaz.pl