Zasady w modzie, które pozwolą Ci być zawsze trendy i pozytywnie zaskakiwać swoimi stylizacjami

Zasady, dzięki którym będziesz trendy i zaskoczysz swoimi modowymi stylizacjami.

Moda zmienną jest i wraz z początkiem nowego sezonu zmieniają się kolory, wzory i fasony ubrań. Są, jednak pewne ponadczasowe reguły, którymi rządzi się moda i które warto znać, by niezależnie od wieku, sytuacji lub pory roku wyglądać i czuć się dobrze. Oto 5 modowych zasad, które zawsze są aktualne i które warto znać, by wyglądać stylowo i uniknąć wtopy.

1. Znajdź swój fason i trzymaj się go!

Projektanci ubrań podkreślają, że nie ma takich sylwetek by nie dało się do nich dopasować odpowiedniej garderoby. Jeśli w czymś źle wyglądamy i ubrania optycznie nas pogrubiają lub poszerzają to jest to zapewne wina źle dobranych fasonów lub kolorów.
Większość kobiet wie jaki posiada typ sylwetki, a, co za tym idzie, jakie partie ciała powinna eksponować a jakie delikatnie zasłaniać lub przynajmniej nie podkreślać zbyt wyrazistymi wycięciami lub dekoltami. Jeśli natomiast nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego – warto prześledzić podstawowe typy sylwetek kobiecych, a nawet… zmierzyć obwód poszczególnych partii ciała. Wówczas będziemy wiedziały jakie ubrania są odpowiednie dla pań o typie figury gruszka, a jakie powinna nosić np. kobieta o figurze typu jabłko. To ważne, by sięgać po właściwe wory i fasony, które podkreślą np. duże piersi lub zakryją nieco więcej tzw. „ciałka” w okolicach bioder.

2. Noś ubrania i dbaj o nie!

To ponadczasowa i unikalna zasada ubierania się, która sprawdza się niezależnie od wieku. Ubrania powinny być bowiem zadbane i nie ma nic gorszego niż plamy, dziury lub wystające nitki.
Pranie w odpowiednich temperaturach, prasowanie i przechowywanie w należyty sposób sprawia, że ubrania na długo zachowują odpowiedni wygląd i służą nam.

3. Eksperymentuj, ale pamiętaj, by czuć się dobrze w tym, co nosisz!

Nie na darmo mówi się, że ubranie powinno być drugą skórą. Powinniśmy się, bowiem czuć w nim dobrze i swobodnie, a wiek nie ma tu znaczenia. Tak naprawdę eksperymenty modowe są dla wszystkich, nawet dla panów i pań w starszym wieku, jeśli czują się z tym dobrze, a najnowsze trendy przydają im do gustu. Ale… nic na siłę! Jeśli np. źle czujesz się w neonach to nie zakładaj jaskrawej koszulki, tylko dlatego, ze koleżanki z uczelni takie noszą. W swoich ubraniach powinnaś być przede wszystkim sobą a nie powieleniem innych osób!

4. Nie kupuj za małych ubrań!

Chyba nie ma nic gorszego niż bluzka, która opina ciało do granic niemożliwości i sprawia wrażenie jakbyśmy za chwilę nie miały czym oddychać. A co, jeśli za moment pęknie na szwach?
Nie warto kupować za małych ubrań i próbować wbić się w nie na siłę, ponieważ nie jest to ani wygodne ani estetyczne. Już na pierwszy rzut oka widać kiedy jeansy zbyt mocno nas opinają, a bluzka jest zbyt krótka. Nie wygląda to ładnie, a czasami wręcz niesmacznie.

5. Zastanów się czy masz gdzie i z czym nosić kolejną sukienkę lub parę butów!

Zasady w modzie zmieniają się co sezon, ale jedno jest niezmienne: ubrania są do noszenia, a nie do leżenia w szafie. Dlatego zanim kupisz sukienkę lub nowe buty zastanów się czy masz z czym je połączyć i na jaką okazję je założysz, by nie okazało się, że trafią bezużyteczne na półkę w szafie na długi, długi czas…

Redakcja jakitatuaz.pl